Kalkan Vegan

Ne yazık ki mutfağı sadece vegan olan bir restoran Kalkan'da bulunmuyor. En yakın vegan restoran Kaş'ta. Ancak Kalkan'da vegan tercihlerine göre ürün de sunan 3 işletme ve yorumlarını listeledik.

Kalkan Vegan

Rose Restoran

Et yemekleri sunuyor ancak vegan seçenekleri de mevcut. Güveç, pide, dürüm, spagetti, humus ve mercimek köfte dahil vegan yapılabilen yemekler ve vegan yemeklerden oluşan vejetaryen bir menü sunuyor.

Talep üzerine taze pişmiş vegan pide de sunmaktadır. Personel vegan tercihleri konusunda bilgili.

Veganlardan Yorumlar:
Çok lezzetli ve harika servis. Kalkan'da vegan anlayışına sahip birkaç restorandan biri. Çoğu restoranın vejetaryen menüsü vardır ancak her yemekte peynir, tereyağı veya krema bulunur ve personel veganın ne anlama geldiğini anlamıyorlar. Rose'daki personel veganın ne anlama geldiğini tam olarak biliyordu ve güzel bir akşam yemeği sundu bize. Humuslu vegan ekmek, çiğ köfte (lezzetli!), Yağlı ıspanak ve patates gözleme ve vegan güveç vardı.

29 Eylül 2019


Lezzetli vegan yemekleri var. Gerçekten iyi bir restoran tatilde iki kez ziyaret ettik. Sahibi Yunus vegan yemekler konusunda çok bilgili ve benim için birkaç yemek hazırlamayı teklif etti. Çok arkadaş canlısı. Babası tesiste ekmek pişiriyor ve humusumla birlikte bana taze pide (süt ürünleri olmadan) yaptı. Size meze olarak taze dipler ve pide getiriyorlar, mutfaklarındaki hangi yemeklerin vegan dostu olduğu konusunda sizi bilgilendiriyorlar.

Çok lezzetli bir sebze güveç vardı. Gereksiz talepleri olan vegan muamelesi görmeden dışarıda yemek yemek gerçekten güzel :) Çok cana yakın ve yardımsever. Kalkan'ı tekrar ziyaret edersek kesinlikle döneceğiz. Fiyatları da makul.


01 Ağustos 2019

Vegan Restoran Kalkan

The Junction

Et yemekleri sunuyor ancak vegan seçenekleri de mevcut. Menüsü yenilikçi füzyon bir mutfak, rahatlayabileceğiniz güzel bir ortamda servis ediliyor. Vejetaryen veya vegan yemeklerin hem sağlıklı hem de doyurucu olabileceğini gösterecek düzeyde basmakalıp inanışları çürütebilecek bir mutfağı var. Mümkün olduğunca yerel ve mevsimlik ürünler kullanarak nefis yemekler sunuyorlar. Smoothies de sunuyorlar. Çeşitli ev tekstili, sıra dışı aksesuarlar ve mobilyaları var. 

Veganlardan Yorumlar:
Kalkan'dayken vegan seçenekleri için güvenebileceğimiz bir yer olmasına çok sevindim çünkü haşlanmış sebzeler ve gözleme yemek çok sıkıcı oluyordu ancak The Junction.daha iyi olabilirdi. İlk ziyaretimizde vegan burgeri ile tamamen hayal kırıklığına uğradık, tatsızdı ve küçük ve acı biberle dolu Meksika börekleri, ancak bir kez daha denemeye karar verdik.
Bir sefer salata, samosa, falafel tabağı ve sebzeli wok yedik. Bu seçenekler çok daha iyiydi. Salata oldukça küçüktü, samosa bizim favorimizdi ve wok ve falafel tabakları iyiydi. Burger ve burger tarifinin kendisi için çöreklerini geliştirmelerini öneririm. Ayrıca, herhangi bir ek malzeme isterseniz astronomik bir fiyat çıkıyor. Ayrıca tortilla cipsi ve burrito ile ev yapımı salsa veya guacamole öneririm. Tofu wok ile birlikte dahil edebilseler harika olurdu, ancak bunun Türkiye'de temini zor olabilir, bu yüzden belki sadece edamame fasulyesi? Takılmak ve benzer fikirlere sahip insanlarla tanışmak için harika bir yer.

29  Eylül 2019

Kalkan Vegan Restoran

Atlantis Juice

Smoothie, glütensiz vegan dondurma, kahve ve daha fazlasını sunan meyve barı.

Veganlardan Yorumlar:
Özellikle vegan dondurma için burada birkaç kez durduk! Yaklaşık 5 çeşit dondurma istedim. Böğürtlen, ahududu, kivi, çilek ve kavun. Çok Lezzetli!
Ayrıca smoothie ve diğer içecekleri de yapıyorlar. Limanın hemen yukarısında güzel bir yer.


31 Temmuz 2019

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Autem laudantium in adipisci ipsa optio quas id excepturi non, eos cupiditate, necessitatibus sapiente illo error. Vero adipisci quidem aut itaque labore.

Vegan Restaurants Kalkan

Hazırlık aşamasında.

Vegetarian Restaurants in Kalkan

Hazırlık aşamasında.

4 Vegan Breakfast Choices You Will Love

Vegan breakfasts are not only preferred by those who have a vegan diet. They are also the choice of people who want to lose weight in a healthy way. 

Vegan breakfast options are great for starting your day full of energy without consuming too many calories. Although they are prepared for vegan diets, people who want to lose weight can also consume them.

Thanks to the combination of vegetables, vegan breakfasts contain important nutrients such as dietary fiber, vitamins, minerals and proteins . They are also good alternatives for reducing your intake of processed products, as they consist of vegetables, fruits and nuts.

In this article, we'll share six delicious vegan breakfast recipes that stand out for their simplicity. They are ideal for those who cannot find the time to deal with complex recipes as they can be prepared in minutes. 

Vegan Breakfast Options You Want to Add to Your Diet


In vegan breakfasts , energy-boosting ingredients that nourish both physical and mental health come together.

Although plant-based foods contain less protein than animal foods, enough protein can be obtained with a good combination of the two.

1. Whole wheat bread with tomato and olive oil
Whole wheat bread is a great option for vegan breakfasts. In this recipe, we will introduce it with the delicious tomato and olive oil. Thus, it will contain a good amount of antioxidants, vitamins and healthy oils.

Materials
2 slices of whole wheat bread
1 ripe tomato
1/2 clove of garlic
2 tablespoons of olive oil (30 ml)
1 tablespoon of thyme (5 g)
Salt (to taste)
Preparation of
Peel the ripe tomatoes, mix them with garlic , olive oil, thyme and salt.
Spread the resulting thick mixture on the slices of bread.
How to eat
You can consume this recipe for breakfast with herbal milk coffee or a smoothie.

2. Chia seed pudding
Chia seeds are a good source of amino acids, calcium, and omega-3s. It also contains other important nutrients that provide energy. It is good for cardiovascular health. We recommend combining it with creamy herbal milk to make a delicious vegan pudding with chia seeds.

Materials
2 tablespoons of chia seeds (30 g)
½ bowl of creamy herbal milk (coconut or almond) (125 ml)
Preparation of
Put the chia seeds in half a glass of herbal milk.
Let the seeds sit overnight so that they become gelatinous.
How to eat
Serve the pudding with chopped fruit the next morning.


3.Nut milk and banana smoothie

Smoothies are great breakfast options. Made with nut milk, banana and carob, this delicious recipe is great for those who don't have a lot of time in the morning.

Materials
1 cup of nut milk (250 ml)
2 ripe bananas
1 tablespoon of carob (15 g)
Preparation of
Chop the bananas first.
Then mix the chopped bananas with a glass of nut milk and a tablespoon of carob until you get a smooth drink.
How to drink
You can consume the smoothie alone or eat a few whole-grain crackers with it.

4. Smoothie cases
This recipe is made with crushed fruit. This makes it a great breakfast that replenishes the body's energy through vitamins and minerals. You can also add some nuts or chia seeds to it.

Materials
½ ripe mango
2 slices of fresh pineapple
1 tablespoon of soaked chia seeds (15 g)
Red fruits (to decorate)
Preparation of
First, chop the mango and pineapple slices.
Then blend it for a few minutes.
When they're ready, put them in a bowl and mix them with a previously soaked tablespoon of chia seeds.

© Copyright 2011 Kampsever - All Rights Reserved